6 Mart 2014 Perşembe

Demode olmanın sırrı!Sene 1999... Daha 'Dünya Kupası'nı yazlıktaki siyah beyaz televizyonumuzdan izlememin üzerinden sadece 1 yıl geçmiş. İnsanlarda 2000'li yıllara geçecek olmanın coşkusu. Erkekler uzun saçlı, kadınlarda da bir perma sevdası almış başını gidiyor. İnsanlar; Emmanuelle ve Yalan Rüzgarı izliyor, Amerika'nın yaşam tarzına ve modasına ayak uydurmaya çalışıyor.

Erkekler slip mayo giyiyor, kadınlar için bikini giymek çılgınca bir şey.. Bunları belki hatırlamayacak kadar küçüktünüz ya da dikkatinizi dahi çekmedi. İşte 'kot ceket - kot pantolon ikilisi' o zamanlar acayip revaçta. Erkeği, kadını, genci, yaşlısı kot giyiyor. 2000'lerin başında bu moda tarihe gömülüyor, hem de öyle uzun saç ya da bikini gibi değil, tekrar parlamamak üzere sönüyor.

Sene olmuş 2014, KOT CEKET - KOT PANTOLON İKİLİSİNİN ÜZERİNDEN 10 YILI AŞKIN süre geçmiş. Ne bu ısrar bayanlar baylar!? Artık yenilenme, dolapları yenileme vakti. Çünkü biliyorum ki bu modayı beklerken yaşlanacaksınız, çamaşırlar kurumadı diye bu demode ikiliye kalacaksınız.

1 yorum: